Dom,  Różne

Aliexpress`owy szał zakupowy

O Aliexpress słyszałam pierwszy raz już ze trzy lata temu. Jednak jakoś nie uśmiechało mi się zamawianie różnego rodzaju rzeczy z tak dalekich krajów jak Chiny. Nie miałam zaufania, bo przecież jak sprzedawca mnie oszuka to gdzie ja będę szukała sprawiedliwości. Kto mi zwróci pieniądze za zakupione przedmioty. Odpuściłam temat i dalej nie interesowałam się tym. Aż do zeszłego roku, kiedy to mój mąż zaczął nagminnie przeglądać ten portal sprzedażowy w poszukiwaniu czegoś ciekawego. No i zaczęło się.
Zakupowy zawrót głowy.

Wbrew temu co ludzie mówią, nie znajduje się tam sama kiepskiej jakości „chińszczyzna”. Jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy tam świetne okazje na dobrej jakości rzeczy. W ostatnim czasie kupiłam tam mnóstwo sukienek na lato dla moich dziewczynek. Większość z nich to przewiewna bawełna, która świetnie się sprawdzi w upalne dni. U nas te ubrania też są dostępne w sklepach z odzieżą dziecięcą, ale ceny są nieraz dwu lub nawet trzykrotnie wyższe niż na Aliexpress. Większość z tych cudów kupiliśmy za 12-15 złotych, co u nas raczej jest niemożliwe aby otrzymać coś fajnego w takiej cenie, no chyba że będą to rzeczy używane lub na jakichś mega wyprzedażach. Warto kupować teraz rzeczy na lato a latem te do noszenia zimą. Można powiedzieć, że jeszcze się nie zawiedliśmy. Raz zamówiłam dla siebie sweter a przyszły jakieś leginsy. Jednak kiedy zgłosiliśmy do sprzedawcy o takim zajściu już następnego dnia miałam swoje pieniądze z powrotem na koncie.

Nie ma miesiąca abyśmy czegoś nie kupili. Raz są to ciuchy dla nas czy też dziewczyn, innym razem jakieś fajne gadżety kuchenne. Jednak zawsze są to w miarę przemyślane zakupy tak aby nie kupować czegoś co nam nie jest potrzebne. Zazwyczaj jest tak, że rzeczy, które nam się podobają wrzucamy na wishlistę. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że po pierwsze mamy czas aby zastanowić się czy na pewno ta dana rzecz jest nam potrzebna a po drugie często jest tak, że zmienia się cena na korzystniejszą. Zakupy robimy raz w miesiącu a potem czekamy na przesyłki. Robimy tak aby nie wpaść w wir zakupów, bo to może spowodować różne nieoczekiwane skutki i brak kontroli nad ilością wydawanych pieniędzy. Wiem, że istnieją ludzie uzależnieni od zakupów na Aliexpress.

Nie potrafią przestać kupować, co jest niebezpieczne. Można stracić kontrolę i wpakować się w niezłe problemy. A wierzcie mi kupić tam można wszystko co tylko dusza zapragnie. Jedynym dla mnie minusem jest czas oczekiwania na paczki. Średnio jest to miesiąc. Oczywiście można wybrać szybszą dostawę, ale to już są koszty, a wtedy niestety zwyczajnie nie opłaca się zamawiać, bo cena jest podobna jak w naszym sklepie stacjonarnym. Ja wybieram zawsze dłuższy czas dostawy, ale co za tym idzie przesyłka jest darmowa. Nie zawsze dostawa zamówionych produktów trwa tak długo. Najkrócej czekaliśmy na przesyłkę dziesięć dni.

aliexpress

Kupując na tej platformie sprzedażowej należy zawsze sprawdzać feedbacki. Są to takie komentarze dla sprzedających. Kupujący często wstawiają również zdjęcia, dzięki czemu możemy porównać towar ze zdjęcia z faktycznym jego wyglądem. My zawsze sprawdzamy właśnie po to aby nie być rozczarowanym po rozpakowaniu paczki.
Zakupy robimy regularnie od około roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupionych towarów. Zaoszczędziliśmy mnóstwo pieniędzy. Ja najbardziej lubię kupować ubrania dla moich dziewczyn. Mogłabym spędzać godziny na przeglądaniu oferty i wyszukiwaniu cudowności dla moich księżniczek.

Każdy kto planuje zakupy na alliexpress musi pamiętać o rozsądku. Jeśli będzie się tego trzymał zrobi niezłe zakupy za niewygórowane ceny.
Ze swojej strony mogę polecić…
A Wy robicie zakupy na Aliexpress?

Skomentuj

2 komentarze

  • matkapolka89

    Niestety jeszcze nie robiłam zakupów jeszcze na tej stronie, słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale jakoś mi nie po drodze, bardziej chyba odrzuca mnie inny język…. nigdy bardziej nie zagłębiałam się nad kwestią zakupów, ale jak oglądałam rzeczy, to rzeczywiście bomba ! tam jest wszystko i za (przysłowiowe) grosze.

    • Wmojejtorebce

      Strona jest częściowo spolszczona, a z obsługą sklepu świetnie można się dogadać po angielsku. Będę na Instagramie co jakiś czas pokazywać perełki z Alliexpres. Zapraszam do obserwowania @wmojejtorebce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *