Dom

Mój styczeń

 

Styczeń to miesiąc, w którym podjęłam decyzję o prowadzeniu bloga. Była ona błyskawiczna. Chyba takie są najlepsze. Pierwszego kupiliśmy domenę, zainstalowaliśmy WordPressa i jeszcze tego samego dnia wylądował pierwszy post. Po raz pierwszy poczułam, że to jest ten czas kiedy powinnam zacząć to, o czym myślałam już od bardzo dawna. Jak ja się strasznie ucieszyłam, kiedy zobaczyłam pierwsze komentarze. Myślałam, że jeśli w ogóle się pojawią to może za rok, kiedy na blogu będzie już mnóstwo wpisów i zdjęć. Do tego Jagoda z lovingit.pl pięknie mnie zareklamowała na Instagramie, za co serdecznie jej dziękuję.


Generalnie nie lubię stycznia, bo on zawsze się ciągnie, ale ten w miarę sprawne zleciał.
Dostałam nowej energii, która powoduje, że mi się chce pisać nowe posty. Tworzyć notatki dotyczące kolejnych postów.
Najwięcej dają mi dziewczyny, dla których mi się chce rano wstać. Amelia poczyniła ogromne postępy w mowie. Zaczęła wymawiać pięknie słowa z głoskami sz, cz, ż. Cudownie buduje zdania złożone. Lena natomiast zakończyła pierwszy semestr w szkole. Jesteśmy z niej niesamowicie dumni. Ocena opisowa jest lepsza niż się spodziewaliśmy. Zresztą sami przeczytajcie:

„Lena z uwagą słucha innych. Jej wypowiedzi są zwięzłe i komunikatywne. Poprawnie odtwarza kształt liter i ich połączenia w wyrazie. Czyta płynnie, w szybkim tempie, ze zrozumieniem. Jej czytanie wykracza poza poziom klasy I. Wyróżnia głoski, litery i sylaby. Porównuje i szacuje elementy w zbiorach. Określa położenie przedmiotów w przestrzeni. Rysuje sekwencje rytmiczne. Zna podstawowe figury geometryczne. Potrafi przedstawić liczbę jako sumę dwóch składników. Odczytuje i zapisuje pełne godziny na zegarze. Zna nazwy pór roku i symbole pogody . Posiada bogatą wiedzę o otaczającym środowisku. Właściwie odtwarza podany rytm. Ładnie śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego. Wykonuje ciekawe i estetyczne prace plastyczne, stosuje różne techniki. Chętnie uczestniczy w zespołowych grach sportowych. Informatyka: Zna podstawowe elementy zestawu komputerowego. Sprawnie posługuje się poznanymi narzędziami edytora grafiki. Wzorowo zachowuje się w pracowni komputerowej. Język angielski: Jest aktywna na zajęciach. Chętnie recytuje proste wierszyki i rymowanki oraz śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego. Bardzo dobrze opanowała wprowadzone słownictwo.”

Jesteśmy z niej niesamowicie dumni. Mamy nadzieję, ze dalsza edukacja będzie przebiegać tak samo dobrze jak do tej pory. Do tego działo się mnóstwo innych rzeczy w naszym życiu ale nie sposób pisać o wszystkich. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące nie będą gorsze niż ten, a blog będzie się rozwijał znakomicie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *