plac zabaw w Poznaniu
Dzieci

Urodziny w sali zabaw

plac zabaw w Poznaniu

W niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w urodzinach najlepszej koleżanki Lenki. Odbywały się one w jednej z poznańskich sal zabaw. Byłyśmy tam już nie raz, sama organizowałam takie przyjęcie Lence w innej sali.

Jeżeli ktoś planuje takowe świętowanie, bo dziecko koniecznie chce zaprosić koleżanki i kolegów z przedszkola czy ze szkoły, to takie właśnie sale stoją otworem chyba już w większości polskich miast. Wiadomo, że dzieci nie interesuje siedzenie non stop przy stole. One chcą spędzić czas aktywnie. Dzisiejsze dzieci nie zadowolą się urodzinkami w domu z jałowymi konkursami i jeszcze gorszymi nagrodami. Tak właśnie ja spędzałam urodziny. Szczytem marzeń była ich organizacja we wchodzącej wtedy na polski rynek, znanej na całym świecie restauracji z hamburgerami. Nawet tego nie miałam, bo zawsze było szkoda kasy.

plac zabaw dla dzieci

Mogłam zaprosić kilka koleżanek do domu, a że urodziny mam w grudniu, to nie było nawet opcji aby pobiegać po ogrodzie.
Teraz dzieci i ich rodzice mają wachlarz możliwości.
Właśnie jedną z nich są sale zabaw, które oferują aktywną rozrywkę. Zazwyczaj takie urodzinki zaczynają się życzeniami i wręczeniem prezentów. Jest poczęstunek. Zależnie od miejsca i ewentualnie życzeń rodziców są to słodycze lub zdrowe przekąski. Ja jednak zawsze stawiałam na słodycze ( i tu pewnie niektórzy rodzice mnie zjedzą ), bo uważam, że urodziny nie są codziennie i jak od czasu do czasu dzieci zjedzą trochę łakoci, to nie stanie im się krzywda. Potem jest czas dla nich.

plac zabaw Poznań

Mogą biegać po zjeżdżalniach, drabinkach, bawić się w basenach z kulkami i korzystać ze wszystkich dostępnych sprzętów. Tam gdzie byliśmy były samochodziki, traktorki, wózeczki, domki. Jednym zdaniem: dla każdego coś miłego.

zabawy na placu zabaw w Poznaniu

Po tym czasie wolnym panie animatorki organizują gry i zabawy. I tu było miłe zaskoczenie, ponieważ panie tak poprowadziły zabawę, że nawet moja dwulatka była żywo zainteresowana tym co się działo na macie. Tańczyła, aktywnie wykonywała polecenia animatorki. Plus dla nich bo Amelia to dość indywidualna istota i jak jej się nie podoba to będzie afera poganiać aferę, czego bardzo się bałam jadąc na te urodziny (odsyłam do wpisu : Dwie córki – dwa charaktery). W myślach już miałam gotowy scenariusz na to, że zamiast pić kawę z innymi rodzicami, będę siedzieć w basenie z kulkami, albo biegać po małpim gaju.

Dzieciaki umęczone zabawami idą na torcika. Oczywiście jak wiadomo dzieci za tortami nie przepadają, więc większość chwilę później bawiła się w małpim gaju.

zabawy na placu zabaw w Poznaniu

Na końcu byłą dyskoteka z Kotem w Butach. Kot w Butach dlatego, że plac zabaw i nazwą i wystrojem nawiązuje do hitu dla dzieci pt. „Shrek”. Niestety animator przebrany za Puszka nie musi się każdemu podobać. Starsza córka była nim zachwycona, natomiast młodsza rzuciła się na mnie i za nic w świecie nie chciała uczestniczyć w zabawie z nim. Niestety jak na dyskotekę, to zabawa jest niezwykle krótka trwała aż jedną piosenkę. Dzieciom się podobało, a to chyba najważniejsze.

Fajnym rozwiązaniem dla rodziców jest to, że mogą w tym czasie wypić kawę i porozmawiać, a dzieci są świetnie zaopiekowane.
Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne. Nie mam bałaganu w domu, dzieci nie nudzą się, tak jak mogłoby to się zdarzyć w przypadku przyjęcia w restauracji, nawet przyjaznej dzieciom, czy też w domu. Jedynym minusem tego typu imprezy jest koszt. Zależny jest on od ilości dzieci i rodziców. Wychodzi drożej niż przyjęcie w domu. Wiem bo organizowałam urodziny na ona sposoby.

Urodziny na placu zabaw

Niestety w przypadku domowej imprezki, to ja musiałam się martwić o atrakcje, a na placu zabaw są od tego zawodowcy.
Każdy sam musi zdecydować jak zorganizować dziecku zabawę urodzinową. Ja wiem, że jeżeli córka zapragnie zaprosić koleżanki i kolegów ze szkoły, to będą to urodziny właśnie w takim miejscu jak plac zabaw. Gwarantuje, ze dzieci będą zachwycone!!!

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *